لیست مطالب

 • تشخیص نوروبورلیوزیس در بیماری لایم

  نوروبورلیوزیس یا Lyme neuroborreliosis (LNB) یک اختلال سیستم اعصاب مرکزی است که از تظاهرات بیماری لایم می باشد. علایم این بیماری که در مرحله مزمن بورلیوزیس مشاهده می شود شامل اختلالات اعصاب جمجمه، اختلالات و تغییرات ذهنی ، meningoradiculitis و... می باشد.

 • استراتژی دولایه تشخیص سرولوژیک در عفونت با بورلیا بورگدوفری

  بیماری لایم یک بیماری باکتریای است که از طریق نیش کنه های جنس Ixodes انتقال پیدا می کند. باکتری بورلیا عامل ایجاد کننده بورلیوزیس یا بیماری لایم است. مهمترین گونه بیماریزای بورلیا برای انسان گونه Borrelia Burgdorferi sensulato می باشد. عفونت با بورلیا می تواند موجب تظاهرات پوستی ، عصبی یا اختلالات داخلی شود.

 • تشخیص بیماری لایم یا بورلیوزیس

  بیماری لایم یک بیماری باکتریای است که از طریق نیش کنه های جنس Ixodes انتقال پیدا می کند. باکتری بورلیا عامل ایجاد کننده بورلیوزیس یا بیماری لایم است. مهمترین گونه بیماریزای بورلیا برای انسان گونه Borrelia Burgdorferi sensulato می باشد. عفونت با بورلیا می تواند موجب تظاهرات پوستی ، عصبی یا اختلالات د اخلی شود.

 • تشخیص ایمونولوژیک عفونت اکینوکوکوس گرانولوزوس

  انگل مولد بیماری کیست هیداتید، کرم اکینوکوکوس گرانولوزوس است که نخستین بار در سال 1965 توسط آقای هارتمن شناخته شدکیست هیداتید در مناطقی که دامپروری در آنها رایج است و انگل به طور آندمیک یافت می شود شایع تر است و ایران نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی و همچنین بافت جمعیتی از مناطق آلوده به شمار می رود.

  این بیماری همیشه با ایجاد یک ساختمان کیستیک محتوی مایع در محل ضایعه شروع می شود که بر اساس تغییرات بیولوژیکی که بعداً در آن ایجاد می شود اشکال مختلفی را پیدا خواهد کرد. شایعترین محل کیست هیداتید در انسان کبد است

   سونوگرافی اولین اقدام تشخیصی رادیولوژیک برای بررسی بیماران مبتلا به کیست هیداتید در کبد یا سایر احشای شکمی است. پس از مشاهده کیست هیداتید در سونوگرافی، می توان با انجام تست های سرولوژیک شامل هم آگلوتیناسیون غیرمستقیم و یا آنزیم ایمنواسی به شرط مثبت بودن، تشخیص بیماری هیداتید را تأیید کرد.  

 •  بیماری زایی هلیکوباکترپیلوری و آزمایش های جدید تشخیصی

  هلیکوباکتر پیلوری Helicobacter pylori باسیل گرم منفی و میکروآئروفیلیک می باشد که اغلب در مخاط معده کلونیزه شده و عامل اتیولوژیک گاستریت ، زخم های گوارشی و آدنوکارسینومای معده،لنفوم (MALT (Mucosa-Associated Lymphoid Tissue  و دیگر بدخیمی ها می باشد. میزان شیوع آلودگی به هلیکوباکتر پیلوری در کشورهای در حال توسعه بیشتر است به طوری که بیش از 80 درصد جمعیت این کشورها به باکتری آلوده می باشند.

 • اپشتین بار ویروس (EBV) عامل بیماری منونوکلئوز عفونی

  منونوکلئوز عفونی یک بیماری عفونی ویروسی است که دستگاه تنفس ، کبد و دستگاه لنفاوی را درگیـر می سازد . ایـن بیـماری که معمولا نوجوانان و بـزرگسالان جـوان را مبتلا مـی سازد ، بـا علائمی همچون تـب ، گلو درد ، خستگی ، تورم غدد لنفاوی ناحیـه گـردن و بـزرگی کبـد و طحال خود را نشان  میدهد . علت بیـماری یک ویـروس به نام ویـروس اپشتیـن بار است که در اثر تماس نزدیک نظیر بوسیدن ، غذای مشترک با فرد مبتلا یا سرفه کردن از فردی به فرد دیگر منتقل می شود .

 • غربالگری عفونت های دوران بارداری (PISP) با تکنولوژی جدید multiplex؛ Line Blot

  تست TORCH یک تست کاربردی در زنان باردار و نوزادان تازه متولد شده به منظور بررسی 5 بیماری عفونی است که این بیماریها در صورت وجود در مادر باردار به نوزاد منتقل شده و باعث ایجاد یک سری از ناهنجاریهای مادرزادی در هنگام تولد میگردد. TORCH نامی مخفف برای 5 عامل عفونت میباشد.

 • انواع آنسفالیت و تشخیص ایمونولوژیک آن

   آنسفالیت یا التهاب مغز، به دو دلیل رخ می دهد:

  1- عوامل عفونی (Infectious Encephalitis).

  2- تهاجم سیستم ایمنی خودی که معمولاً به دنبال یک عفونت ویروسی قبلی یا حضور یک تومور بروز می کند (Immunologic Encephalitis).

   

تماس با ما


اریترون یک آزمایشگاه تخصصی است که از راه های مختلف می‌توانید با آن در تماس باشید و پرسش ها و مشکلات خود را به آسانی با متخصصین ما در میان بگذارید.

 

ساعت کار آزمایشگاه از 06:30 صبح الی 10 شب به طور یکسره و روزهای تعطیل از 7 صبح الی 2 بعد از ظهر

اصفهان / خیابان شیخ صدوق شمالی / خیابان شیخ مفید غربی

جواب آزمایش خود را به آسانی از طریق ربات تلگرامی به آدرس [email protected] دریافت نمایید.

شماره تماس : 2-36633621 - 031

شماره فکس: 89784728- 021

[email protected]

کد پستی : 76351-81647