دستور عمل غربالگری مشکلات کروموزومی و نقص لوله عصبی جنین ابلاغ شد.

شیوع معلولیت در کشور ما 3-5 درصد می باشد، از این میزان 0.6 درصد مربوط به اختلالات کروموزومی است. سندرم داون شایع ترین اختلال کروموزوم های اتوزومی در انسان است و طبق گزارشات شیوع این سندرم یک مورد در هر 700 تولد زنده است.

دستور عمل غربالگری مشکلات کروموزومی و نقص لوله عصبی جنین ابلاغ شد.

شیوع معلولیت در کشور ما 3-5 درصد می باشد، از این میزان 0.6 درصد مربوط به اختلالات کروموزومی است. سندرم داون شایع ترین اختلال کروموزوم های اتوزومی در انسان است و طبق گزارشات شیوع این سندرم یک مورد در هر 700 تولد زنده است. در حال حاضر با روش های آزمایشگاهی و سونوگرافی و با در نظر گرفتن سن مادر، امکان تعیین خطر ابتلا جنین به اختلالات کروموزومی و نقص لوله عصبی وجود دارد. در صورت بالا بودن این احتمال تستهای مانند آمنیوسنتز و یا نمونه برداری از پرزهای کوریونی برای تشخیص قطعی توصیه خواهد شد. این شیوه نامه در طی جلسات تخصصی با گروه های مختلف از جمله انجمن رادیولوژی، انجمن پره ناتالوژی و اداره سلامت مادران و آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت تدوین و برای بهره گیری ارائه دهندگان خدمت به کلیه مراکز ابلاغ گردید. برای دریافت دستور عمل اینجا کلیک کنید.تماس با ما


اریترون یک آزمایشگاه تخصصی است که از راه های مختلف می‌توانید با آن در تماس باشید و پرسش ها و مشکلات خود را به آسانی با متخصصین ما در میان بگذارید.

 

ساعت کار آزمایشگاه از 06:30 صبح الی 10 شب به طور یکسره و روزهای تعطیل از 7 صبح الی 2 بعد از ظهر

سرویس پیک موتوری رایگان در شهر اصفهان آماده ارائه سرویس است .

اصفهان / خیابان شیخ صدوق شمالی / خیابان شیخ مفید غربی

شماره تماس : 2-36633621 - 031

شماره فکس: 89784728- 021